Cóż to za w dali ciemne widnieją błękity
Czy to sine jesieni skłębiły się chmury
Nie o ławą stanęły Świętokrzyskie Góry, To świecą gołoborza, to las mgłą okryty

S. Cieszkowski
Atrakcje

Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno


Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno to całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy. To również stacja narciarska z najdłuższymi w centralnej Polsce trasami zjazdowymi. Jedyne miejsce w którym zjedziesz na nartach pod piramidami oraz przy pięknie oświetlonej wieży Eiffla. Stok narciarski „Sabat” 425m.npm. znajduje nieopodal św. Katarzyny u podnóża Łysicy 612m.npm. najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały, to tutaj też Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów które mógłby opisać. W Alei Miniatur „Wonderful World” zwiedzisz cały świat w parę godzin.

Bar Pstrąg


Wspaniała i klimatyczna resteuracja w otulinie Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Oferujemy regionalne dania oraz specialność naszej kuchnii hodowanego we własnym stawie Pstrąga. Serdecznie zapraszamy.


Muzeum Minerałów i Skamieniałości


Skąd biorą się i jak powstają kryształy?

Co sprawia, że mienią się tysiącami barw?

Czemu kryją w sobie moc, która pozwala rządzić losami człowieka?

Które minerały wykorzystujemy w kosmetyce, elektronice, czy np.proszkach do prania?
Czy regionalny krzemień pasiasty to kamień polny, czy szlachetny?

Jak szlifuje się oczka jubilerskie?                            
O tym wszystkim dowiesz się w naszej Galerii "Tajemnice Klejnotów", znajdującej się w centrum Gór Świętokrzyskich w miejscowości Święta Katarzyna. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkim życzymy miłych wrażeń. 

Centrum Edukacyjne Szklany Dom


W Ciekotach u stóp Radostowej stał dwór drewniany, w którym dzieciństwo spędził Stefan Żeromski. W miejscu tym powstało Centrum Edukacyjne Szklany Dom – Dworek Stefana Żeromskiego. W kompleksie znajduje się rekonstrukcja stylowego dworu polskiego – docelowo Muzeum Stefana Żeromskiego oraz „Szklany Dom” z salami szkoleniowymi i warsztatowymi. Na terenie posiadłości nad brzegiem zalewu wzniesiono amfiteatr, w którym odbywają się imprezy regionalne.